List do Przełożonych Finalistów III edycji Konkursu Pracownik Roku

Dzisiaj, 5.03.2021 r. przypada Dzień Doceniania Pracownika. Słownik PWN definiuje Docenianie jako: „uznać wartość, znaczenie czegoś, pozytywnie ocenić kogoś, coś”.

Państwo udowodnili, że idea doceniania w Waszych organizacjach jest żywa i jest częścią Waszej kultury – brawo! Poświęciliście czas, wykazali zaangażowanie i wysoką motywację wypełniając formularze i zgłaszając swoich pracowników w Konkursie Pracownik Roku. Przyszedł czas na rozstrzygnięcie, galę finałową Konkursu, wybranie zwycięzców i nadanie wyróżnień.
Decyzją organizatorów i kapituły tegoroczny finał III edycji Konkursu Pracownik Roku będzie miał formę zdalną i odbędzie się 30.03.2021 r.
Podejmując decyzję o charakterze tego wydarzenia mięliśmy na względzie przede wszystkim bezpieczeństwo i zdrowie osób w nim uczestniczącym. Do końca mieliśmy nadzieję, że jednak uda nam się zorganizować to wydarzenie w formie stacjonarnej i przy udziale publiczności jednak obecne okoliczności uniemożliwiają nam taką formułę wydarzenia.

Mamy nadzieję, że emocje, które towarzyszyły nam w poprzednich galach, uda się chociaż w części przenieść na szklany ekran i będą Państwo z nami podczas Finału. Zachęcamy, aby ten dzień był świętem każdej organizacji, która zgłosiła swoich pracowników w Konkursie.

W ślad za niniejszą informacją wysyłamy propozycję i instrukcję jak przygotować się do Gali, by sprawić swoim pracownikom wiele radości.

Prosimy, aby przekazali Państwo Przełożonym Finalistów prośbę o przygotowanie 2-minutowej laudacji na cześć Nominowanego Pracownika, która to będzie miała wpływ na ostateczny wybór Laureatów.
Laudacja powinna zawierać poszerzone informacje o osobie z formularza zgłoszeniowego, o jej osiągnięciach, metodach działania, cechach wyróżniających, przebiegu kariery w organizacji, anegdoty związane z Pracownikiem.


Fragmenty zeszłorocznych laudacji mogą Państwo posłuchać w wideo:
tutaj

Wskazówki i inspiracje jak przygotować się do laudacji: tutaj

Z uwagi na zdalny charakter gali chcemy Państwa prosić o przygotowanie przez Przełożonych Finalistów nagrań wideo laudacji zgodnie z poniższą specyfikacją i przesłanie ich do nas w nieprzekraczalnym terminie do 20.03.2021 r.

– przed nagraniem należy sprawdzić w ustawieniach czy wideo w urządzeniu nagrywającym jest skonfigurowane na najwyższą możliwą jakość (rekomendowane FullHD tj. 1920×1080 i wyżej)

– nagranie realizowane np. telefonem, tabletem powinno zostać nagrane poziomo

– nagranie musi być statyczne (nie z ręki)

– jeśli nagranie realizowane jest przez telefon należy ustawić go na wysokości twarzy, nie z dołu

– kadr powinien obejmować sylwetkę od połowy klatki piersiowej, warto zostawić na górze trochę przestrzeni nad głową

– ważne, aby kadr był atrakcyjny (ładne tło), a twarz osoby wypowiadającej się – dobrze oświetlona

– zwróćmy uwagę na tło, na jakim jest realizowane nagranie, aby np. kwiatki, framugi, rogi – nie wystawały z głowy osoby, która się wypowiada

– nie nagrywajmy filmu w okolicy okna i ze światłem w tle – wtedy światła jest za dużo, obraz jest prześwietlony a postać osoby wypowiadającej się bardzo ciemna

– najlepiej, aby pomieszczenie, w którym jest robione nagranie było niewielkie i umeblowane, wtedy unikniemy pogłosu i jakość dźwięku będzie lepsza. Przed nagraniem warto zrobić próbę głosu

– oczywiście rekomendujemy realizację nagrań z wykorzystaniem profesjonalnej kamery i mikroportu.

W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji.